بازار کار رشته مهندسی نفت

ساخت وبلاگ
چکیده : بازار کار رشته مهندسی نفت برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مهندسی نفت با مشاوران مرکز ... با عنوان : بازار کار رشته مهندسی نفت بخوانید :
بازار کار رشته مهندسی نفت

بازار کار رشته مهندسی نفت

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مهندسی نفت با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

اگر به درس هایی مانند ریاضی و فیزیک و همچنین زیست شناسی علاقه مندید می توانید رشته مهندسی نفت را به عنوان یکی از اولویت های انتخابی خود در نظر بگیرید ، علاوه بر دروس ذکر شده برای موفقیت در این رشته پردرآمد می بایست در درس زبان انگلیسی نیز از تسلط خوبی برخوردار باشید . علم مهندسی نفت یکی از علوم مهمی است که حیات زندگی انسان ها با آن درگیر می باشد ، اگر دقت کرده باشید و یا مطالعاتی در زمینه ی حیات زمین داشته باید متوجه می شوید که کره ی زمین مدام در حال جنب و جوش و حرکت است و بیشترین انرژی جنبشی ، گرمایی و شیمیایی خود را از نفت می گیرد و چرخ تولید صنایع پتروشیمی ، کودهای شیمیایی و … از طریق نفت است که می چرخد و تامین می گردد.

چنانچه شما علاقه مند به تحصیل رشته مهندسی نفت می باشید در ابتدا توصیه ی ما به شما این است که از توانایی های مورد نیاز آن آگاه شوید تا بتوانید انتخابی آگاهانه و رضایتمندی را داشته باشید ، مهندسان نفت ،سختی ها و مشکلات بسیاری را در شغل خود پیش رو دارند که از جمله ی آن ها دوری از خانواده و کار در مناطق دور افتاده و در گرمای طاقت فرسا می باشد ، البته بسته به گرایش انتخابی شما نوع کارتان نیز متفاوت می باشد در این مقاله مرکز سبزتدریس قصد دارد شما را با این رشته ی پرطرفدار و پیچیده آشنا نماید تا در روند انتخاب رشته ی شما قدم کوچکی برداشته باشد. اگر پس از مطالعه مقاله ی رشته مهندسی نفت پاسخ سوالات خود را نیافتید می توانید با مشاوره تحصیلی مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید.

برخی از دروس تخصصی این گرایش شامل : زمین ساخت، مکانیک محیط های ناپیوسته سنگی، زمین شناسی مناطق دریایی، زمین شناسی عمومی ، سنگ شناسی ،  روش های افزایش برداشت از مخازن،‌عملیات زمین شناسی ایران ،‌  مهندسی مخازن نفت، میکرو پالئونتولوژی،‌اصول حفاری ، گل حفاری و سیمان کاری چاه ها، زمین شناسی نفت،‌چاه نگاری، زمین شناسی مهندسی و …می باشد.

برخی از دروس تخصصی گرایش استخراج شامل : دینامیک،‌ مهندسی حفاری،‌ سیمان حفاری،‌ گل حفاری،‌ مهندسی حفاری پیشرفته،‌اسید کاری در عملیات و … می باشد.

برخی از دروس گرایش بهره برداری شامل : اصول ژئوفیزیک اکتشاف،‌مهندسی مخازن ، مهندسی حفاری،‌ عملیات بهره برداری، روش های افزایش و برداشت مخازن، تخمین مخازن در چاه های اکتشافی، آزمایشگاه نفت و … می باشد.

برخی از دروس تخصصی گرایش مخازن نفت شامل : ترمودینامیک، مهندسی مخازن، مطالعات مخازن، عمیلات بهره برداری، روش های افزایش و برداشت و … می باشد.

رشته مهندسی نفت از آن دست رشته هایی است که فارغ التحصیلانش می بایست بتوانند توانایی های بالایی در دروس تحصیلی خود همچنین مهارت های اجرایی کسب نمایند. اگر از دانشجویان نفت سوال بپرسید که دوست دارند پس از فارغ التحصیلی در کجا مشغول به کار شوند اکثریت  دانشجویان آرزوی کار در وزارت نفت را دارند اما علاوه بر فعالیت در وزارت نفت ، مهندسان نفت می توانند در بخش های مطالعات و عملیات مهندسی حفاری چاه های نفت و گاز مشغول به تحقیق و فعالیت شده و بازده فعالیت های حفاری را بالا ببرند. همچنین مهندس نفت می تواند در سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی در بخش های نفتی ، گاز ، پتروشیمی فعالیت نمایند 

درامد مهندسان نفت نسبت به سایر مشاغل بالاتر می باشد اما نکته ای که در خصوص درآمد وجود دارد میزان تخصص و توانمندی متخصصان می باشد ، بالا بودن تخصص در کار باعث افزایش درآمد نیز می گردد.

برخی از توانایی هایی که مهندسان نفت اگر داشته باشند می توانند در شغل خود موفق تر عمل نمایند. 

-توانایی به کارگیری اطلاعات علمی در عملیات های حفاری و استخراج

-مقایسه ی روش های مختلف و استفاده از کارآمدترین روش

-حفاظت و استفاده مناسب از تجهیزات نفتی و حفاری

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته مهندسی نفت با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

بازار,مهندسی,...
نویسنده : بازدید : 17 تاريخ : سه شنبه 14 شهريور 1396 ساعت: 16:12