بازار کار رشته میکروبیولوژی

ساخت وبلاگ
چکیده : بازار کار رشته میکروبیولوژی برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته میکروبیولوژی با مشاوران م... با عنوان : بازار کار رشته میکروبیولوژی بخوانید :
بازار کار رشته میکروبیولوژی

بازار کار رشته میکروبیولوژی

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته میکروبیولوژی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

برای شناخت دنیای پیچیده ی درون موجودات و شناخت میکروارگانیسم ها ، جهان امروز نیاز به علمی نوین و مجهز دارد که با تربیت ذهن های خلاق و جستجوگر امکان پذیر می باشد. اگر شما علاقه مند هستید که رشته ی میکروبیولوژی را به عنوان رشته دانشگاهی و تخصصی خود انتخاب نمایید در ابتدا می بایست  شناخت کاملی از این رشته و موقعیت آن در کشورمان داشته باشید. بدون توجه به این موضوعات و عدم آشنایی با رشته ی مورد علاقه تان نمی توانید تصمیم صحیحی بگیرد و تنها علاقه شما را به سمت انتخاب می کشاند.

رشته ی میکروبیولوژی علمی است که به شناخت میکروارگانیسم ها و موجودات ریزذره بینی مانند باکتری ها ، جلبک ها ، ویروس ها و … می پردازد همچنین این علم به نحوه استفاده از میکروارگانیسم ها و جلوگیری از زیان هایی که ممکن است به انسان ، حیوان و گیاهات وارد نماید پرداخته و در این حوزه فعالیت های لازم را انجام می دهد.

اگر شما می خواهید در رشته میکروبیولوژی تحصیل نمایید ، باید علاقه به کار در ازمایشگاه را داشته و بتوانید با توجه به صبرو حوصله ای که به خرج می دهید ، با دقت و توجه به انجام کارها بپردازید همچنین یک میکروبیولوژیست می بایست روحیه ی انجام کارهالی تیمی را داشته باشد. علاوه بر این ها برای موفقیت در این رشته می بایست دائما به دنبال کسب اطلاعات جدید علمی باشید و انجام کار با نرم افزار های مربوط به رشته میکروبیولوژی را بیاموزید.

دانشجویان رشته میکروبیولوژی در طی 8 ترم 135 واحد درسی را می گذرانند که در ادامه برخی از دروس این رشته را برایتان عنوان می کنیم . همچنین امکان تحصیل این رشته تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کشور ما وجود دارد که گرایش های کارشناسی ارشد این رشته شامل : گرایش ژنتیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی – گرایش بیوشیمی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی – گرایش میکروبیولوژی در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی – گرایش بیوفیزیک در کارشناسی ارشد زیست شناسی- علوم سلولی و مولکولی – کارشناسی ارشد زیست فناوری (بیوتکنولوژی) – گرایش میکروبی – گرایش زیست فناوری دریا در کارشناسی ارشد زیست شناسی – علوم سلولی و مولکولی می باشد.

دروس تخصصی رشته میکروبیولوژی در کارشناسی : – ژنتیک 1 و آزمایشگاه  مبانی فیزیولوژی جانوری و آزمایشگاه – میکروبیولوژی 2 و آزمایشگاه – اکولوژی عمومی – ریاضی عمومی – شیمی آلی و آزمایشگاه – بیوشیمی 1 و آزمایشگاه – آمار زیستی – زیست شناسی سلولی و آزمایشگاه –  زیست شناسی جانوری و ازمایشگاه – زبان تخصصی – باکتری شناسی و آزمایشگاه – میکروبیولوژی غذایی و آزمایشگاه – پروتوزئولوژی – دروس اختیاری – زیست شناسی مولکولی – ویروس شناسی – زیست شناسی پرتوی – مبانی فیزیولوژی گیاهی و آزمایشگاه – ایمونولوژی و آزمایشگاه – تکامل –  ژنتیک 2 و آزمایشگاه – میکروبیولوژی 1 و آزمایشگاه – بیوفیزیک – شیمی عمومی و آزمایشگاه – زیست گیاهی و آزمایشگاه – فیزیک و آزمایشگاه – بیوشیمی 2 و آزمایشگاه – میکروبیولوژی محیطی و آزمایشگاه – باکتری شناسی 2 و آزمایشگاه – قارچ شناسی و آزمایشگاه – میکروبیولوژی صنعتی و آزمایشگاه – بیوشیمی فیزیک

دروس عمومی رشته میکروبیولوژی: مبانی نظری اسلام – اخلاق اسلامی – انقلاب اسلامی – تاریخ و تمدن اسلامی – آشنایی با منابع اسلامی – ادبیات فارسی – زبان عمومی – تربیت بدنی 1 و 2

در رابطه با این موضوع که بازار کار رشته میکروبیولوژی کاملا مناسب است یا خیر نمی توانیم به طور دقیق بگوییم ، زیرا که در روند یافتن شغل علاوه بر فرصت های شغلی که دولت تامین می کند توانمندی خود افراد نیز بسیار مهم می باشد. دانشجویان رشته میکروبیولوژی پس از اتمام تحصیلات خود می توانند در حوزه های بهداشتی و درمانی ، آزمایشگاه های پاتولوژی و میکروب شناسی بیمارستان ها ،پژوهشگاه های نفت ، در قسمت تحقیقاتی صنایع غذایی ، کشاورزی و … فعالیت نمایند.

دانشجویان رشته میکروبیولوژی با مشکلات بسیاری در یافتن شغل روبه رو هستند که از جمله ی آن ها محدود بودن واحدهای عملی در دانشگاه هاست که منجر به عدم آمادگی دانشجویان برای ورود به حوزه های کاری و آزمایشگاهی می شود به همین خاطر توصیه ی ما به شما این است که اگر می خواهید در این رشته موفق شده و شغلی پردرآمد داشته باشید در مقطع ارشد و دکتری این رشته نیز شرکت نمایید.

برای کسب هرگونه اطلاعات درباره بازار کار رشته میکروبیولوژی با مشاوران مرکز سبزتدریس تماس حاصل نمایید. شماره تماس از طریق تلفن های ثابت در سراسر کشور – 9099071647

بازار,رشته,میکروبیولوژی,...
نویسنده : بازدید : 25 تاريخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت: 2:28